Petak, 26. Aprila 2024.

Sloboda poražena u Mostaru, a Tuzla City u Krupi na Vrbasu (VIDEO/FOTO)

Ove srijede odigrano je pet utakmica 28. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Sloboda je u derbiju kola poražena u Mostaru od Zrinjskog rezultatom 1:0.

U prvih pola sata utakmice nismo vidjeli mnogo. Zrinjski je imao terensku inicijativu, ali bez pravih prilika. Ipak, domaći su poveli u 37. minuti. Nakon asistencije Čurjurića, svoj individualni kvalitet pokazao je Filipović koji je bez problema matirao Muminovića.

Do kraja prvog poluvremena je Sloboda imala dobru šansu preko Zukića, ali napadaču Tuzlaka odbranio je golman Brkić.

I u nastavku susreta je Zrinjski prijetio. Šanse su imali Čurjurić i Filipović, ali nisu bili dovoljno precizni. Osim toga, i Šovšić je u 86. minuti pogodio stativu, tako da Tuzlaci mogu biti zadovoljni na kraju sa minimalnim porazom.

Tuzla City neočekivano je poražena u Krupi na Vrbasu. Premijerligaški “fenjeraš” je odigrao dobru u utakmicu te slavio sa 1:0, golom Babića u 73. minuti.