Petak, 26. Aprila 2024.

Sloboda poražena u Banjaluci, Tuzla City u gostima savladao Igman

U istom terminu odigrano je šest susreta 32. pretposljednjeg kola Premijer lige BiH.

Fudbaleri Slobode poveli su već u 9 minuti susreta sjajnim golom Delića sa 30 metara. U 35. minuti domaći tim dolazi do izjendačenja, strijelac za banjalučane bio je Lazić.

U 43. minuti pogodio je Vranješ mrežu Borca, ali sudija procjenjuje da je bio ofsajd te poništava pogodak. Na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 1:1.

U 56. minuti Borac ponovo pogađa, Mrkaić asistira, Blagaić pogađa gol Bukvića. Sloboda igra dobro u nastavku, stvara prilike a do izjednačenja se čeka do 73. minute kada Alić koristi asistenciju Maksimovića i pogađa za 2:2.

Minutu kasnije, tačnie u 74. minuti susreta, Cvijanović pogađa stativu na loptu nalijeće Kulašin, te pogađa za konačnih 3:2.

Tuzla City je na izuzetno teškom gostovanju kod Igmana osvojila zlata vrijedne bodobe. Pogodak je u ranoj fazi susreta postigao Hadžić a rezultat se do kraja nije mijenjao, ovi bodovi bi Tuzla City mogli ostaviti u društvu najboljih. (Tuzlanski.ba)