Subota, 27. Aprila 2024.

Sloboda pobjedom protiv Budućnosti korak bliže plasmanu u WWin ligu BiH

U okviru posljednje utakmice 18. kola Prve lige FBiH na Tušnju je Sloboda savladala Budućnost iz Banovića rezultatom 3:1.

Fudbaleri Slobode danas su iskoristili šansu te sa nova tri boda protiv Budućnosti “odlijepili” se na šest bodova ispred Stupčanice koja je jučer kiksala u Gračanici.

Sloboda je povela u 13. minut a strijelac za domaći tim bio je Kalesić.

U 29. minuti nova radost na tribinama Tušnja. Muharem Ćivić oduzima loptu, prelazi veći dio terena, upošljava Kalesića koji ubacuje za Dilavera koji postiže gol za 2:0.

Pred kraj prvog poluvremena Anel Husić matira Muminovića i smanjuje na 2:1.

U nastavku otvorna igra sa obje strane a do trećeg gola domaći navijači su čekali 88. minutu kada Hadžanović koristi jednu situaciju i loptu šalje iza leđa gostujućeg golmana za konačnih 3:1.

U narednom kolu fudbaleri Slobode gostuju u Srebreniku kod Gradina, dok će Budućnost na svom terenu dočekati Jedinstvo iz Bihaća. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)