Petak, 26. Aprila 2024.

Sjajna forma: Sa nova dva gola nezaustavljivi Ziljkić prvi strijelac prvenstva Slovenije

Olimpija je večeras pobijedila Aluminij na svom terenu sa 3:1 u meču sedmog kola slovenske Prve lige.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i poveli su u 21. minuti kada je sjajan gol postigao bh. fudbaler Almedin Ziljkić za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0 za Olimpiju. Tomislav Tomić je bio asistent, a Nukić je povisio na 2:0.

Odličnu partiju Ziljkić je krunisao u 77. minuti utakmice kada je riješio pitanje pobjednika na ovom meču.

Tomić je ponovo bio asistent, a Ziljkić je izašao sam na golmana gostujućeg tima i pogodio je za 3:0.

Aluminij je do kraja meča uspio samo da ublaži poraz ada je Djerlek u 86. minuti postavio konačnih 3:1.

Ziljkić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Tomić iz igre izašao u 83. minuti. Treba dodati da Ziljkić sada na svom kontu ima četiri postignuta gola u prvenstvu Slovenije.

Olimpija je nakon ove pobjede treća sa 13 bodova, dok je Aluminij zadnji sa četiri osvojena boda.