Subota, 18. Maja 2024.

Sigurna pobjeda fudbalera Slobode na Tušnju protiv Drine (FOTO)

U okviru 25. Kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Herecegovine Sloboda je na Tušnju pred oko 2.000 gledatelja savladala ekipu Drine iz Zvornika rezultatom 2:0.

Od prve minute fudbaleri Slobode krenuli su agresivno prema golu gostiju što im se isplatilo već u 6. minuti kada je Kiso preciznim udarcem sa oko 20 metara savladao čuvara mreže Drine.

U nastavku utakmice publika na Tušnju uglavnom je gledala igru na sredini terena bez ozbiljnijih prilika. U 31. minuti nova radost za navijače Slobode, nakon što je jedan od gostujućih igrača igrao rukom glavni sudija na utakmici Admir Šehović svirao je slobodan udarac za Slobodu. Sjajnim udarcem sa oko 25 metara uz pomoć živog zida Zajko Zeba povećava rezultat na 2:0.

Rezultatom 2:0 okončano je prvih 45 minuta utakmice na stadionu Tušanj.

Početkom drugog poluvremna Sloboda je propustila nekoliko poluprilika za postizanje trećeg gola. U 64. minuti susreta šef stručnog štaba Crveno-crnih Husref Musemić iz igre izvodi Krpića kojeg je na terenu zamjenio Ahmetović. U 70 minuti Mujić je glavom na centaršut Efendića  pokušao savladati golmana Dirne ali je lopta otišla pored gola.

Pet minuta prije kraja utakmice Čolović je imao priliku da poveća rezultat za Slobodu na 3:0 ali je bio neprecizan. Do posljednjeg sudijskog zvižduka rezultat se nije mijenjao tako da su fudbaleri Slobode osvojili nova tri boda pred svojom publikom.

Prije početka utakmice pripadnici navijačke skupine „Stara garda“ uručili su donaciju od 20 fudbalskih lopti omladinskom pogonu FK Sloboda. Donaciju je obezbijedio Hamid Omerović iz Achena (Njemačka). (Tuzlanski.ba)