Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Sarajevo slavilo protiv Veleža minimalnim rezultatom

Sarajevo je u okviru posljednjeg susreta 5. kola Premijer lige BiH savladalo Velež sa 1:0.

Bordo tim je dobro otvorio meč, u prvih 20 minuta imali su nekoliko opasnih situacija, ali se Velež odbranio, a do kraja prvog dijela se oslobodio pritiska i dva puta pogodio prečku domaćeg gola.

Sarajevo je povelo u 50. minuti. Ziljkić je iskoristio grešku Pršeša, uposlio Oliveiru koji je rutinski matirao Hadžikića za vodstvo od 1:0.

Do kraja je Velež imao nekoliko prilika da poravna rezultat, dok je Sarajevo prijetilo preko kontranapada. Ostalo je 1:0.

Nakon ovog meča, Sarajevo ima devet bodova, dok je Velež ostao na pet osvojenih bodova iz četiri meča.

U narednom kolu Sarajevo gostuje GOŠK-u, a Velež dočekuje Željezničar.