Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Real uz mnogo problema izbacio Leipzig, Man. City siguran protiv Kopenhagena

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

Real Madrid je teže od očekivanog izbacio njemački Leipzig.

Tim iz Madrida je u prvoj utakmici u gostima slavio sa 1:0, a večeras je pred svojim navijačima odigrao 1:1.

Leipzig je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, propustio nekoliko sjajnih šansi, a kazna je stigla u 65. minuti kada je Vinicius pogodio za prednost Reala.

Tri minute kasnije Orban je poravnao rezultat na 1:1.

Gosti su 92. minuti mogli postići gol i odvesti meč u produžetke, ali Olmo je pogodio prečku.

Manchester City je u revanš utakmici na domaćem terenu bez većih problema slavio protiv Kopenhagena sa 3:1.

Prvi meč je okončan identičnim rezultatom u korist Cityja, pa popularni Građani idu u četvrtfinale sa ukupnih 6:2.

Akanji, Alvarez i Haaland su pogađali za City, a jedini gol za Kopenhagen zabio je Elyounoussi.

Podsjetimo, sinoć su plasman u četvrtfinale izborile ekipe Bayerna i PSG-a.