Petak, 26. Aprila 2024.

Premijer liga BiH: Zrinjski pobijedio Velež u mostarskom gradskom derbiju sa 3:1

Gradski derbi između Zrinjskog i Veleža završen je rezultatom 3:1, prenosi Anadolu Agency (AA).

Po 36. put (zvanični susreti) mostarski nogometni rivali Zrinjski i Velež ukrstiti su koplja, ovaj put na stadionu “Pod Bijelim brijegom” u utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prije početka utakmice minutom šutnje odata je počast preminulom bivšem selektoru kadetske reprezentacije BiH Sakibu Malkočeviću.

Zrinjski je poveo u 15. minuti golom Bilbije s bijele tačke. Drugi gol je postigao u 50. minuti, da bi osam minuta kasnije postigao hat-trick.