Četvrtak, 2. Maja 2024.

Prekinuta crna serija: Gol Ivana Barabana za vrijednu pobjedu Slobode protiv Krupe (VIDEO)

Nakon šest kola bez pobjede, fudbaleri Slobode danas su u okviru 16. kola BHT Premijer lige BiH zabilježili izuzetno vrijednu pobjedu u gostima kod Krupe minimalnim rezultatom 1:0.

Početak susreta su bolje otvorili fudbaleri Slobode. Tuzlaci su u prvom dijelu utakmice igrala dosta agresivno, lopta se u nekoliko navrata šetala po kaznenom prostoru, ali nije bilo završnog udarca. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 0:0.

Igrači Slobode od 53. minute igrali su sa igračem manje. Naime, Goran Vukliš je nakon prigovora sudiji dobio direktan crveni karton, te je utakmica u Krupi za njega bila završena.

U 77. minuti gol vrijedan pobjede za Slobodu postigao je Ivan Baraban koji je iskoristio ubačaj Livančića i preciznim udarcem savladao domaćeg golmana. Do kraja susreta Krupljani su napadali, pokušavali postići pogodak ali ipak svi napadi su završavali bezuspješno i Sloboda je slavila vrijednu pobjedu u kojom su prekinuli crni niz od šest susreta bez pobjede. (Tuzlanski.ba)