Srijeda, 15. Maja 2024.

Košarkaši Reala plasirali se na Final Four Eurolige, Musa imao skromnu minutažu i učinak

Košarkaši Reala plasirali su se na Final Four Eurolige nakon što su i u trećoj utakmici četvrtfinala pobijedili Baskoniju. Večeras je bilo 102:98 u korist madridskog tima.

Prva četvrtina bila je potpuno ujednačena, a onda je Baskonia zaigrala nešto bolje pa je na poluvremenu imala malu prednost (56:52).

Međutim, Real se probudio u drugom poluvremenu. Prvo se u trećoj četvrtini u potpunosti približio domaćinu, a onda je u posljednjoj dodao gas i došao do sigurne pobjede.

Najbolji u redovima Reala bio je Yabusele s 23 poena, dok je Hezonja dodao 16.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa na parketu je proveo svega 12 minuta i za to vrijeme je skupio tri poena, jedan skok i jednu asistenciju.

Howard je bio najefikasniji kod Baskonije s 29 poena.