Prekinut niz bez poraza: Fudbaleri Slobode minimalno poraženi od Mladosti (FOTO)

Fudbaleri Mladosti u uvodnih sedam kola nisu upisali trijumf, Slobodu su dočekali pod imperativom pobjede kako bi pobjegli sa dna tabele.

Mladost je na svom terenu u okviru 8. kola BHT Premijer lige BiH savladala tuzlansku Slobodu rezultatom 1:0 i ujedno zabilježila svoju prvu ovosezonsku pobjedu, dok su izabranici Zlatana Nalića nakon četiri utakmice bez primljenog gola, kapitulirali.

Iako su fudbaleri Slobode bolje otvorili susret, Mladost je u 30. minuti susreta došla u vodstvo. Pogodak za domaći tim postigao je u Abid Mujagić. Rezultatom 1:0 okončano je drugo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu fudbaleri Mladosti imali su i nekoliko prilika da povećaju vodstvo a najbolju je imao Guzina u 69. minuti kada je promašio gol sa svega dva metra, dok je u 79. minuti Vukliš sjajnom intervencijom spasio svoj gol.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a fudbaleri Mladosti su zasluženo ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu.

Nakon reprezentativne pauze koja slijedi u 9. kolu fudbaleri Slobode na Tušnju dočekat će fudbalere Čelika. (Tuzlanski.ba)