Olimpik i Zrinjski eliminisani, Željezničar izborio drugo pretkolo Evropske lige

Nogometaši Željezničara plasirali su se u drugo pretkolo Evropske lige, dok su se od Evropske lige oprostili fudbaleri Olimpica i Zrinjskog.

Željezničar je večeras u Sarajevu pobijedio malteški Balzan s 1:0 te s ukupnih 3:0 izborio dalji plasman.

Strijelac jedinog pogotka na stadionu “Asim Ferhatović Hase” bio je Damir Sadiković u 68. minuti.

Željezničar će u drugom pretkolu igrati protiv mađarskog Ferencvaroša. Susreti su na rasporedu 16. i 23. jula.

Nogometaši Olimpica nisu uspjeli izboriti plasman u drugo pretkolo UEFA Evropske lige. Olimpic je u uzvratnom susretu prvog pretkola večeras u gostima odigrao neriješeno 0:0 s ekipom Spartaka iz Trnave. Prvi meč u Sarajevu završen je rezultataom 1:1, a slovački tim je zahvaljujući golu u gostima izborio dalji plasman.

Od Evropske lige oprostio se i Zrinjski. Mostarski tim je u uzvratni susret prvog pretkola protiv Shiraka ušao sa dva gola zaostatka, ali je u finišu uspio golovima Mešanovića u 80. iz penala i Filipovića u 85. minuti anulirati zaostatak. Ipak, u šestoj minuti sudijske nadoknade Bougouhi je pogodio za konačnih 2:1 i plasman Shiraka u drugo pretkolo.