Novi remi bez golova za ‘mlade zmajeve’

Naša mlada reprezentacija  odigrala je 0:0 na gostovanju kod Kazahstana u petom kolu grupe 9 kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo tog uzrasta u Češkoj sljedeće godine.

Selektor Darko Nestorović najavio je tešku utakmicu u Astana Areni i revanš za poraz u Sarajevu, ali do toga ipak nije došlo.

U prvih 45. minuta nismo vidjeli dopadljivu igru, a Kazahstanci su zaprijetili u nekoliko navrata preko Fedina i Vomenka, ali sjajan je na golu bio golman Pirić.

U drugom poluvremenu Zmajići su prijetili preko Miloševića i Hodžića, ali njihove je pokušaje branio domaći golman. Gledali smo na trenutke grubu utakmicu, a Kazahstan je u 82. minuti ostao i s igračem manje nakon isključenja Makajeva, koji je na terenu proveo svega pet minuta.

Naša reprezentacija je ostala na zadnjem mjestu u grupi, te trenutno ima dva osvojena boda. Nakon poraza od Norveške, Kazahstana i Švicarske, uslijedili su neriješeni rezultati bez golova protiv Engleske i Kazahstana. (Goal.com)