Ponedjeljak, 6. Maja 2024.

Najvažnija pobjeda u historiji: Kolumbija pobjedom nad Urugvajem izborila četvrtfinale

Nogometna reprezentacija Kolumbije na krilima sjajnog Rodrigueza plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u svojoj zemlji.

Kolumbija u je drugom susretu osmine finale u Rio de Janeiru na stadionu Maracana pred 75.000 gledalaca pobijedila su selekciju Urugvaja rezultatom 2:0. Oba gola za Kolumbiju postigao je James Rodriguez koji je u 28 minuti postigao jedan od  najljepših golova na Mundijalu da bi početkom drugog poluvremena tačnije u 50 minuti isti igrač postavio konačan rezultat utakmice i tako svojoj reprezentaciji donio historijsku pobjedu koja ih je odvela u četvrtfinale.

Mlada Kolumbijska zvijezda James Rodriguez trenutno je prvi strijelac Svjetskog prvenstva u Brazilu sa pet postignutih pogodaka.

U četvrtfinalu Kolumbija će odmjeriti snage sa domaćinom Mundijala selekcijom Brazila. U nedjelju se u Fortalezi sastaju Holandija i Meksiko (18 sati), a od 22 sata u Recifeu igraju Kostarika i Grčka. (Tuzlanski.ba)