Petak, 26. Aprila 2024.

M:tel Premijer liga BiH: Velež nakon preokreta savladao Tuzla City na Tušnju

Danas su se u okviru 17. kola M:tel Premijer lige BiH na Tušnju, sastale ekipe Tuzla Cityja i Veleža.

Izabranici Nermina Bašića utakmicu su otvorili veoma dobro što je rezultiralo i ranim vodstvom.

Već u 12. minuti, Dejan Maksimović postiže pogodak za svoj tim.

Da u Tuzlu nisu došli boriti se za jedan bod, pokazuje preuzimanje inicijative Rođenih nakon primljenog gola.

U 34. minuti Velež zasluženo stiže do gola nakon kornera. Visoki Mulić je loptu spustio za potpunog samog Osmića koji je proslijeđuje do Radovca, a ovaj je hladnokrvno posprema u mrežu za 1:1.

Do kraja prvog dijela meča, nije bilo ozbiljnih prilika niti na jednoj strani.

Drugo poluvrijeme donosi novo uzbuđenje za radost gostiju.

Igrala se 53. minuta kada je za goste sviran slobodan udarac na 25 metara od gola, a nakon kojeg Mulić eurogolom donosi preokret svom timu za vodstvo od 2:1.

U nastavku meča obje ekipe prijetile su kontrama, međutim, nedostajala je efikasna realizacija’.

‘Tačku na i’ i velika 3 boda, za svoj tim u sudijskoj nadoknadi donosi Cijanović.

Fejzić je uspio da odbrani udarac Radovca, ali na odbijenu loptu natrčao je Cvijanović koji je tako postavio konačnih 3:1 za Velež.

Nakon ovog meča, ekipa Tuzla City nalazi se na 7. poziciji sa osvojena 24 boda, tri manje od današnjeg protivnika, koji zauzima 5. poziciju.

Naredno 18. kolo ‘plavo-bijeli’ igraju u gostima protiv Radnika u Bijeljini, dok će Mostarci u Vrapčićima dočekati sarajevski Olimpik. (Tuzlanski.ba)