Mostarski i sarajevski derbiji okončani bez pobjednika

Ekipe Sarajeva i Željezničara su večeras na Koševu u najvećem bh. derbiju u okviru 30. kola Premijer lige BiH odigrale 1:1 dok su Zrinjski i Velež odigrali susret u Mostaru okončali istim rezultatom i podjelom bodova.

Sarajevo je povelo već u 11. minuti utakmice kada je Suljić savladao nemoćnog Bendera za 1:0. Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je moglo postići još jedan gol, ali Hebibović je pogodio stativu.

U nastavku meča Željo je uspio poravnati i osvojiti bod. Igrala se 67. minuta kada je lopta zakačila kapitena Sarajeva Dupovca nakon ubačaja Štilića i završila u mreži Dizdarevića.

U Mostarskom derbiju u prvom poluvremenu mreže su mirovale, a Zrinjski je od 57. minute igrao sa igračem manje.

Igor Savić je dobio crveni karton, pa je aktuelni šampion ostao sa devet igrača u polju.

Ipak, pet minuta kasnije Nemanja Bilbija koristi veliku grešku golmana Veleža i zabija za vodstvo Zrinjskog.

Velež je u 68. minuti uspio poravnati, a strijelac je bio Brandao.

Do kraja utakmice Velež je pokušao postići još jedan gol i osvojiti tri boda, ali rezultat je ostao 1:1.