Nedjelja, 19. Maja 2024.

Messi nastavlja dominirati u Miamiju, izveo novu čaroliju iz slobodnjaka

Argentinski fudbaler Leo Messi nastavio je sa fantastičnim partijama u dresu svog novog kluba Inter Miamija.

U duelu 1/8 finala američkog Leagues Cupa, njegov klub je u sjajnoj utakmici savladao FC Dallas sa 5:4 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, a Messi je u regularnom dijelu utakmice (4:4) postigao dva gola.

Prvi je postigao u 6. minuti na asistenciju Jordija Albe, bivšeg saigrača iz Barcelone. VAR je provjeravao pogodak ali je na kraju sudija pokazao na centar.

Igrao se 85. minut kada je Messi izveo novu čaroliju. Direktno iz slobodnog udarca, Argentinac je majstorski pogodio za 4:4, a potom je u penal seriji realizovao prvi jedanaesterac i donio svom klubu pobjedu i plasman u četvrtfinale.

Da je Messiju itekako prijala promjena sredine pokazuje i podatak da je u četiri odigrane utakmice za Miami postigao sedam golova uz jednu asistenciju.