Subota, 4. Maja 2024.

Manchester City minimalnom pobjedom protiv Intera osvojio prvi trofej Lige prvaka

Finalna utakmica UEFA Lige prvaka između Manchester Cityia i Intera odigrana je na Olimpijskom stadionu Ataturk u Istanbulu. Pobjedu je slavio Engleski tim minimalnim rezultatom 1:0.

Manchester City je u petoj minuti imao dobru šansu, ali Bernardo Silva je šutirao preko gola.

• Ekipa Intera je u 20. minuti zaprijetila preko Brozovića, međutim udarac hrvatskog veznjaka otišao je iznad gola.

Haaland je u 27. minuti imao sjajnu priliku, ali golman Intera Onana je odbranio njegov šut.

Ključni igrač Manchester Cityja Kevin De Bruyne se povrijedio i morao je izaći iz igre u 36. minuti.

• City je do kraja poluvremena imao još jedan udarac prema golu Intera, ali Akanji nije bio precizan.

Manchester City je poveo u 67. minuti golom Rodrija.

Inter je u 71. minuti propustio veliku šansu za poravnanje. Dimarco je pogodio prečku, a isti igrač je nakon odbijene lopte šutirao glavom, ali je lopta pogodila njegovog saigrača Lukakua i nije bilo gola.

Inter je doslovno u posljednjim sekundama mogao izjednačiti rezultat ali lopta nije htjela u gol pa je na kraju rezultat glasio 1:0 za City.

Džeko je počeo utakmicu u startnoj postavi Intera, a ovo je Dijamantu prvo finale Lige prvaka u karijeri.

U 57. minuti je dijamant napustio susret, Inzaghi je odlučio da će ga zamijeniti Lukaku. (Tuzlanski.ba)