Subota, 18. Maja 2024.

Rukometaši Slobode ‘prokockali’ veliku prednost i izgubili od Izviđača u Mejdanu

Popularno

U maloj dvorani Mejdana odigran je susret 25. kola prvenstva BiH za rukometaše, tuzlanska Sloboda je poražena od novog prvaka BiH, Izviođača iz Ljubuškog, rezultatom 29:31 (17:13).

Vrlo dobro izdanje u prvom poluvremenu, (vodstvo 16:11 u 25. minuti), i vrlo loše u drugom, kada su primili čak 18 golova, a postigli samo 12.

Sloboda je u 41. minuti imala još značajnu prednost (23:18), ali  brzopletost i greške u napadu omogućile su razigranim gostima da za Ljubuški ponesu cijeli plijen.

Srijelci za Slobodu: Buljina i Pavlak po 5, Kurteš i Knežević po 4, Suhonjić, Milkunić i Janković po 3 gola.

U redovima Izviđača najefikasniji je bio Pavlović 6, pratili su ga Milisavljević i Odak po 4, Šimić i Bubalo po 3 gola itd.

Sloboda će bez obzira na ishod susreta posljednjeg kola ostati na 5. mjestu, ali ovog puta plasman u Evropu će izostati.

Prvak je Izviđač, ekipa koja je u toku prvenstva doživjela samo jedan poraz i dva puta remizirala, uz 18 zabilježenih pobjeda.