Liga prvaka: PAOK savladao Bešiktaš, Crvena zvezda bolja od Tirane

Fudbaleri PAOK-a bili su bolji od ekipe Bešiktaša, a Crvena zvezda je savladala Tiranu u mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Večeras su na rasporedu bila dva meča drugog kola kvalifikacija za grupnu fazu Lige prvaka i to grčko-turski i albansko-srbijanski derbi dueli.

PAOK je na solunskom stadionu “Toumba“ dočekao istanbulski tim Bešiktaša i već u prvih pola sata došao do visokog vodstva od 3:0.

Do kraja poluvremena Bešiktaš je smanjio rezultatski zaostatak na 3:1, a PAOK nije uspio realizirati i dosuđeni penal.

U drugom poluvremenu je viđena znatno opreznija igra s obje strane, ali i jaka grmljavina i kiša. Meč je završen rezultatom 3:1 u korist PAOK-a koji je tako izborio narednu rundu takmičenja.

U drugom večerašnjem meču snage su na stadionu “Air Albania“ odmjerile ekipe Tirane i beogradske Crvene zvezde.

Obje ekipe su oprezno otvorile meč, a Crvena zvezda je epitet blagog favorita opravdala sredinom drugog poluvremena kada je gol za vodstvo postigao Portugalac Tomane.

Minimalna pobjeda na teškom gostovanju u Tirani donijela je Crvenoj zvezdi prolaz u narednu fazu elitnog klupskog takmičenja u Evropi.