Četvrtak, 2. Maja 2024.

Kvalifikacije za Ligu prvaka: Zrinjski i Maribor odigrali bez golova

Fudbaleri Zrinjskog, aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, remizirali su s Mariborom (0:0) u prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka.

Na stadionu ”Pod Bijelim brijegom” u Mostaru u prvom susretu između prvaka BiH i Slovenije nije bilo mnogo prilika.

U prvom poluvremenu priliku za Maribor imali su Vršić i Ibraimi, dok je u ekipi Zrinjskog odličnu priliku imao Stojanović, ali mreže su mirovale.

Drugo poluvrijeme donijelo inicijativu predstavnika BiH, koji je pokazao da se može nositi sa slovenačkim timom. Bilo je nekoliko prilika na obje strane, ali utakmica je završila bez pogodaka.

U posljednjim minutama susreta igrač Zrinjskog Muminović je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog simuliranja.

Revanš susret će biti odigran za sedam dana u Mariboru. (Fena)