Inter u Torinu slavio protiv Juventusa i ostao u utrci za titulu prvaka Italije

Juventus i Inter su večeras u Torinu u okviru 31. kola Serije A igrali derbi Italije, a gosti iz Milana su slavili rezultatom 0:1.

Edin Džeko (36) je igrao do 91. minute za Inter, a njegova momčad je do velike pobjede stigla golom Calhanoglua iz sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Domaći su bili mnogo bolji u prvom poluvremenu, ali u 45. minuti sudija Irrati nakon konsultacije sa VAR sobom dosudio penal za Inter.

Calhanoglu je izveo penal, golman Szczesny je odbranio udarac sa bijele tačke, a Inter je u nastavku akcije zabio gol. Ipak, glavni sudija je poništio gol zbog prekršaja koji je napravio Calhanoglu, međutim tu nije bio kraj drame u prvom poluvremenu.

Sudija Irrati je odlučio da se penal ponovo jer je defanzivac Juventusa De Ligt ušao ranije u kazneni prostor, a Calhanoglu je ovaj put bio precizan i donio prednost Interu.

Fudbaleri Juventusa su u nastavku imali nekoliko sjajnih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Momčad Intera je trenutno treća na tabeli sa 63 boda i ima tri boda manje od prvog Milana.

Juventus se nakon ovog poraza nalazi na četvrtoj poziciji sa 59 osvojenih bodova.

Inter u narednom kolu dočekuje Veronu, a Juventus će gostovati Cagliariju.