Inter slavio u derbiju protiv Rome, Džeki sat vremena igre

Fudbaleri Intera savladali su u derbi susretu 34. kola talijanske Serie A Romu na Giuseppe Meazzi rezultatom 3:1.

Poveo je Inter nakon pola sata igre i nakon sjajne akcije. Džeko je odložio loptu za Calhanoglua koji šalje dugu loptu za Dumfriesa, a nizozemski bek rutinski pogađa mrežu Patricija.

Deset minuta kasnije Perišić dodaje do Brozovića, a veznjak Intera na fenomenalan način pogađa mrežu gostiju.

Na startu drugog dijela Calhanoglu upisuje drugu asistenciju, ovoga puta za Martineza koji pogađa za 3:0.

Sve što je Roma uspjela do kraja susreta jeste gol Henrikha Mkhytariana iz 85. minute.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko za Inter je igrao do 63. minute kada ga je zamijenio Joaquin Correa.

Inter se nakon ove pobjede ponovo probio na lidersku poziciju i sada ima 72 boda, bod više u odnosu na gradskog rivala Milan. Roma je peta sa 58 bodova.