Historijski uspjeh “Vukova”: Olimpic osvajač Kupa BiH, izboren plasman u Ligu Evrope

Osvajanjem titule Kupa BiH fudbaleri Olimpica izborili su učešće u Ligi Evrope.

Nije krenulo sve najbolje za ekipu Mirze Varešanovića. Ivan Peko pogodio je za vodstvo Širokog na Koševu protiv Olimpica.  Peko je doveo Široki u finišu prvog dijela u vodstvo, a osim toga kod “domaćih” je isključen stoper Jadranko Bogičević.

U drugom poluvremenu jednu dobru akciju u gol je pretvorio Muharemović. Regularnih 90. minuta okončan je istim rezultatom kao na Pecar 1:1.

U produžecima nije bilo golova a više sreće prilikom izvođenja jedanaesteraca imali su fudbaleri Olimpica, koji su po prvi put u historiji osvojili Kup i plasirali se u Evropu.

– Ovom prilikom zahvalio bi se Predsjedniku kluba koji niz godina unazad ulaže vlastiti novac u klub i ovu titulu bi posvetio upravo njemu, ovo je ujedno i prva titula u mojoj trenerskoj karijeri, istakao je Šef stručnog štaba Mirza Varešanović. (Tuzlanski.ba)