Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Haos na derbiju Rivera i Boce, čak sedam crvenih kartona

Jedan od najvećih derbija na svijetu, tzv. Superclasico, odigran je prethodne noći u Argentini.

Na stadionu „Monumental“ koplja su ukrstili domaći River Plate i Boca Juniors, a meč je završen rezultatom 1:0 uz potpuno ludilo na kraju meča.

River je do trijumfa došao golom iz penala u trećem minutu nadoknade, nakon čega je uslijedio haos na terenu zbog čega je meč igran do 108. minuta.

Strijelac sa 11 metara bio je Migel Borja, a onda je nastao pravi haos koji sudije nisu mogle da zaustave.

Igrači Rivera su burno slavili što je iznerviralo rivale pa je na terenu došlo do masovne tuče.

Na tribinama nije stajala pjesma dok se odvijala tuča na terenu.

Epilog je čak 15 minuta prekida, crveni kartoni za Palavesina, Centuriona i Gomeza, te isključenja Migela Merentijela, Valentinija, Fernandeza i Figala.

Ovo je bio prvi derbi na novom „Monumentalu“, a River nastavlja da gazi u prvenstvu pošto ima devet bodova više od San Lorenza, dok je Boca Juniors tek 13. na tabeli.