Srijeda, 8. Maja 2024.

Golman odbranio pet penala i odveo ‘amaterski’ klub u polufinale

Fudbaleri Saarbruckena napravili su najveće iznenađenje u istoriji Kupa Njemačke, jer su pobjedom nad Fortunom iz Dusseldorf postali prvi četvrtoligaš koji se domogao polufinala!

Ovaj amaterski tim je slavio poslije lude penal serije, gdje je njihov golman Daniel Batz odbranio čak četiri penala. S tim da je “skinuo” jedan i u regularnom dijelu.

Domaćin je poveo u 31. minutu preko Janickea, da bi se Fortuna spasila u 90. preko Jorgensena. Prethodno je Batz Heningu odbranio udarac sa bijele tačke u 83. minutu.

Nakon 30 minuta produžetaka nije bilo golova, a onda je uslijedila drama. Domaćin je promašio penale u 1. i 4. seriji, dok je Fortuna bila neprecizna u 3. i 5.

Zatim je i Andrist bio neprecizan u 6. seriji i Fortuna je ponovo imala šut za pobjedu. Međutim, Batz je odbranio udarac Cimermana, a onda i Jorgensena u 10. seriji za 7:6. Ukupno 8:7. (Nezavisne)