Ponedjeljak, 20. Maja 2024.

Igokea slavila u Mejdanu, smanjene šanse Slobode za plasman u završnicu

Košarkaši Slobode u 8. kolu Lige 6 dočekali su ekipu Igokee u dvorani Mejdan i zabilježili poraz rezultatom 69:79.

Domaći su poveli 6:0, a potom i 20:11 nakon čega su gosti tražili time-out. Prvi period okončan je rezultatom 23:19 za izabranike Adnana Žunića.

Serijom 6:0 Igokea preokreće rezultat na 23:25a potom povećavaju vodstvo. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 31:43.

Igokea je drugo poluvrijeme otvorila znatno bolje te povećavala prednost do maksimalnih +17. Treći period završen je rezultatom 53:61.

Sloboda je najbliže preokretu bila u drugom dijelu posljednje četvrtine kada trojkom Čerkezovića stiže na 67:73, ali iskusni “Igosi” nisu ništa prepustili slučaju te iz Mejdana odnosi puni plijen.

Šanse za plasman u završnicu prvenstva sada su otežane jer će košarkaši Slobode pored svog učinka morati pratiti i raslpet na drugim terenima.

Kod Slobode se istakao Gutić sa 20 poena, dok je Brewton 16, a Bojić je dodao 10.

U redovima Igokee Milosavljević je posetigao 17 poena, 14 je dodao Jošilo, a po 12 Kondić i Filipović. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)