Fudbaleri Slobode poraženi od Zrinjskog u Mostaru

Fudbaleri Slobode nakon domaćeg remija pretrpjeli su prvi poraz ovog proljeća u Premijer ligi, dok je Zrinjski upisao drugu pobjedu.

Iako su fudbaleri Slobode dobro otvorili susret, imali incijativu i odličnu priliku preko Mujagića, Zrinjski je ipak postizao golove i u ovoj utakmici uradio najveći dio posla u prvom poluvremenu.

• Igrala se 18. minuta kada je Nemanja Bilbija nastavio svoj golgeterski niz, te doveo ekipu Mladena Žižovića u vodstvo. Samo devet minuta kasnije, Miljan Škrbić je napravio pravu minijaturu u kaznenom prostoru, i lijepo pogodio za 2:0, što je i njegov prvijenac od dolaska u klub.

U nastavku susreta Zrinjski je stao, kao da su bili zadovoljni vodstvom, a Sloboda je preuzela incijativu, pokušala nešto da uradi, izvodili su kornere, stvarali prilike ali golman domaćih Dinko Horkaš je bio na visini zadatka pa je ostalo Zrinjski – Sloboda 2:0. (Tuzlanski.ba)