Nedjelja, 5. Maja 2024.

Fudbaleri Slobode minimalno poraženi u Mostaru od Zrinjskog

HŠK Zrinjski je večeras na stadionu Pod Bijelim brijegom u okviru 12. kola m:tel Premijer lige BiH dočekao Slobodu i slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Plemići su odigrali kvalitetan susret u kojem su svojom prepoznatljivom igrom držali konce igre do kraja susreta.

Kada se činilo da će poluvrijeme završiti bez golova, uslijedila su uzbuđenja. Prvo je Sloboda imala veliku šansu preko Komazeca koji je sa pet metara udaljenosti glavom šutirao preko gola, da bi Zrinjski njegov promašaj kaznio već u narednom napadu.

Igrala se 44. minuta kada je Bekić ubacio loptu sa lijeve strane, a Nemanja Bilbija maestralnim udarcem glavom savladao Bukvića za 1:0.

Zrinjski je u žestokom ritmu nastavio i u drugom poluvremenu te već u prvim minutama istog imao stopostotnu šansu preko Jankovića koji je pogodio stativu.

Ostatak utakmice je i pored toga proticao u kontroli Plemića koji su bez problema priveli posao kraju i slavili minimalnu pobjedu 1:0. (Foto: Sport1.ba)