Ponedjeljak, 6. Maja 2024.

Džeko postigao novi pogodak u dresu Fenera

Edin Džeko postigao je novi pogodak za svoj Fenerbahče, ovoga puta na gostovanju Pendiksporu u 10. kolu turske Superlige.

Fener nastavlja sa sjajnim partijama, a Edin Džeko sa novim golovima. Danas je postigao novi pogodak za svoj klub.

Džeko je pogodio u 63. minuti nakon dodavanja Sebastiana Szymanszkog u 63. minuti utakmice za 0:3.

To je za našeg reprezentativca već osmi pogodak u 10. kolu turske Superlige, što je dovoljno za drugo mjesto liste strijelaca iza Maura Icardija koji je s 10 pogodaka na vrhu. Uz to, Džeko ima i dvije asistencije u Superligi ove sezone.

Fenerbahče će u Pendiku po svemu sudeći zabilježiti 10. pobjedu u Superligi ove sezone, čime bi se nastavilo s maksimalnim učinkom.