Subota, 4. Maja 2024.

Džeko i saigrači na poseban način proslavili 13. vezanu pobjedu Fenera

Fenerbahce našeg Edina Džeke (37) nastavio je pobjedonosni niz i stigao do 13. vezane pobjede u svim takmičenjima.

Džeko i saigrači su večeras u zaostalom duelu trećeg kola turske Superlige savladali Istanbul Basaksehir rezultatom 3:0.

Edin je počeo utakmicu sa kapitenskom trakom, a Djiku je u petoj minuti pogodio za prednost Fenera.

Igrala se 10. minuta kada je Tadić asistirao Džeki, ali ispred njega je intervenisao gostujući igrač Duarte te poslao loptu u svoju mrežu. Brazilski stoper je na taj način ‘ukrao’ gol kapitenu BiH.

• Szymanski u 20. minuti zabio za 3:0, a isti igrač u 80. minuti postavio konačnih 4:0.

Džeko je u večerašnjem duelu igrao do 64. minute. Edin je ove sezone ukupno odigrao 10 utakmica u svim takmičenjima, postigao šest golova i dodao šest asistencija.

• Momčad Fenera je lider u Turskoj sa maksimalnih 18 bodova poslije šest odigranih kola.

Nakon susreta u svlačionici je uslijedilo slavlje ali nešto drugačije od uobičajenih proslava. Naime, igračima Fenera pridružili su se igrači futsal reprezentacije Turske s Downovim sindromom koji su nedavno postali evropski prvaci. (Tuzlanski.ba)