Ponedjeljak, 6. Maja 2024.

Dva gola Dijamanta protiv Evertona: Džeko predvodi City do nove titule

Fudbaleri Man Cityja uspjeli su zabilježiti vrijednu pobjedu na gostovanju kod ekipe Evertona.

Građani su slavili rezultatom 3:2, a dva pogotka za Građane postigao je naš reprezentativac Edin Džeko.

Everton je do prednosti došao već u 11 minuti kad je za 1:0 pogodio Barkley, međutim u 22 minuti City je do poravnjanja stigao preko Agüera.

Da City ode na odmor sa povoljnim rezultatom pobrinuo se Edin Džeko koji je mrežu Evertona pogodio u 43 minuti susreta.

Samo tri minute igre u nastavku susreta našem Dijamantu su bile dovoljne da ponovo zatrese mrežu, naime Džeko na asistenciju Nasrija u 48 minuti dovodi City do prednosti od 3:1.

Sedam minuta prije kraja utakmice Džeko je zaradio i žuti karton, ali pored dva postignuta gola to ga neće previše zabrinuti.

Sve što je Everton do kraja uspio da uradi je gol iz 65 minute kada je Lukaku smanjio na 2:3.

Ukoliko fudbaleri Man Citya u preostala dva kola zabilježe pobjede, osvojiti će novi naslov prvaka Engleske. (Tuzlanski.ba)