Srijeda, 22. Maja 2024.

Drugi pogodak na susretu, deveti u prvenstvu: Džeko rešeta protivničku mrežu

Edin Džeko postigao je postigao nova dva pogodka za svoj Fenerbahče, ovoga puta na gostovanju Pendiksporu u 10. kolu turske Superlige.

Fener nastavlja sa sjajnim partijama, a Edin Džeko sa novim golovima.

Danas je postigao nova dva gola za svoj klub. Džeko je pogodio u 63. minuti nakon dodavanja Sebastiana Szymanszkog u 63. minuti utakmice za 0:3, a potom u 77. minuti na asistenciju Kadioglua i svoj drugi a četvrti pogodak na susretu.

To je za našeg reprezentativca već deveti pogodak u 10. kolu turske Superlige, što je dovoljno za drugo mjesto liste strijelaca iza Maura Icardija koji je s 10 pogodaka na vrhu.

Uz to, Džeko ima i dvije asistencije u Superligi ove sezone. Fenerbahče će u Pendiku po svemu sudeći zabilježiti 10. pobjedu u Superligi ove sezone, čime bi se nastavilo s maksimalnim učinkom.