Drama u Londonu: Chelsea nakon penala do finala (VIDEO)

Nakon što je Arsenal dvostrukom pobjedom nad Valencijom izborio finale Evropske lige, u samu završnicu ovog takmičenja plasirao se i Chelsea-

Nakon 1:1 iz Frankfurta, ekipa Chelseaja je na svom Stamford Bridgeu dočekala Eintracht. Također je bilo 1:1 u regularnom toku, pa se ušlo u produžetke, da bi Plavci tek poslije penala pobijedili ukupnim rezultatom 5:4.

Plavci su u prednost stigli nakon 28 minuta igre, a pogodio je mladi Loftus-Cheek.

Već od starta drugog dijela, Eintracht je zaigrao bolje te nakon četiri minute stigao do poravnanja. Strijelac je bio sjajni Jović.

U produžecima nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju penala. Za Eintracht su pogađali Haller, Jović i De Guzman, dok su promašili Hintereger i Paciencia. Sa druge strane, golove za Chelsea dali su Barkley, Jorginho, David Luiz i Hazard, a promašio je samo Azpilicueta.

Finalna utakmica Evropske lige biće odigrana u glavnom gradu Azerbejdžana, Bakuu, 29. maja 2019. godine. (Tuzlanski.ba)