Dječaci i dalje žive svoj san: Ajax vrlo blizu plasmana u finale Lige prvaka (VIDEO/FOTO)

U Londonu je večeras odigrana prva polufinalna utakmica Lige prvaka. Sastali su se Tottenham i Ajax, a gosti su na kraju zasluženo slavili rezultatom 0:1.

Ajax je potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a bolju igru krunisao je u 15. minuti. Strijelac je bio Donny van de Beek i to na asistenciju Ziyecha.

Gosti su dominirali i u nastavku susreta u kojem su potpuno izbacili Tottenham “iz šina”. Ipak, domaći su u drugom poluvremenu preuzeli mnogo više rizika u igri, stvorivši nekoliko poluprilika ispred gostujućeg gola.

Sa druge strane, Ajax je mogao prednost udvostručiti u 78. minuti, ali je Neres pogodio stativu, dok će Tottenham morati mnogo bolje ukoliko želi proći dalje.

Revanš susret je 8. maja na Amsterdam Areni, u kojem će Ajax pokušati izboriti svoje prvo finale Lige prvaka nakon 23 godine, tačnije od 1996. godine.

U srijedu je na rasporedu i druga polufinalna utakmica Lige prvaka u kojoj se sastaju Barcelona i Liverpool. Susret se igra u 21.00 sat na stadionu Camp Nou. (Tuzlanski.ba)