Dinamo se plasirao u play-off za ulazak u Ligu prvaka, Moldavci izbacili Crvenu zvezdu

Nogometaši Dinama su se plasirali u play-off za ulazak u grupnu fazu Lige prvaka.

Zagrebačka ekipa je u gostima savladala varšavsku Legiju rezultatom 1:0 i sa ukupnih 2:1 došla na samo jedan korak do ulaska u grupnu fazu Lige prvaka.

U Zagrebu u prvom meču rezultat je glasio 1:1, a jedini pogodak u Varšavi večeras smo vidjeli u 20. minuti kada je nakon lijepe akcije Luka Ivanušec sjajno asistirao Bartolu Franjiću koji je postigao pogodak za 1:0.

• Luka Menalo i Amer Gojak su susret počeli na klupi za rezervne igrače Dinama, a ušli su u igru u 64. i 77. minuti susreta.

Dinamo će u play-offu igrati protiv moldavskog Sheriffa koji je s ukupnih 2:1 izbacio Crvenu zvezdu.

Švedski Malmo, za koji nastupaju naši Anel Ahmedhodžić i Adi Nalić, izbacio je škotski Glasgow Rangers iz trećeg pretkola kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Malmo je večeras u gostima slavio sa 2:1 u revanš utakmici, a identičnim rezultatom je dobio i prvi duel na svom terenu.

• Podsjećamo, Ferencvaroš naših Eldara Ćivića, Adnana Kovačevića i Stjepana Lončara plasirao se u play-off Lige Šampiona.

Mađarski šampion je u trećem pretkolu kvalifikacija za Ligu Šampiona izbacio prašku Slaviju.

Slavia je večeras u revanšu slavila sa 1:0, ali je Ferencvaoš zahvaljujući pobjedi iz prvog duela od 2:0 prošao dalje.