Brazil nakon penala izborio četvrtfinale

Nogometna reprezentacija Brazila plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u svojoj zemlji.

Petostruki svjetski prvaci u prvom susretu osmine finale u Belo Horizenteu pobijedili su selekciju Čilea sa 3:2 nakon izvođenja penala. U regularnom toku i nakon produžetaka susret je zevršen rezultatom 1:1 (1:1).

Reprezentacija Brazila povela je u 18. minuti golom David Luiza, a rezultat je izjednačio Alexis Sanchez v 32.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, a najbolju priliku imali su Čileanci u 120. minuti kada je Mauricio Pinilla pogodio prečku.

Odlučujući pogodak u izvođenju penala, koji je Brazilace odveo u četvrtfinale, postigao je Neymar.

U 22 sata u Rio de Janeiru na progamu je druga utamica osmine finala, a sastaju se Kolumbija i Urugvaj.

U nedjelju se u Fortalezi sastaju Holandija i Meksiko (18 sati), a od 22 sata u Recifeu igraju Kostarika i Grčka. (Fena)