Bešiktaš poražen od Dortmunda: Pjanić zabilježio novu sjajnu asistenciju

Miralem Pjanić (31) odigrao je cijelu utakmicu i asistirao u duelu Bešiktaša i Borussije Dortmund (1:2) u okviru prvog kola grupe C Lige Šampiona.

Bešiktaš je u šestoj minuti mogao povesti. Pjanić, koji je večeras bio jedan od najboljih na terenu u domaćem timu, je odlično pronašao Batshuayija, ali njegov udarac brani golman Borussije.

Kazna je stigla u 20. minuti, a Bellingham je zabio za 0:1.

Pred sami kraj prvog poluvremena Haaland postiže novi gol i Borussia je imala dva gola prednosti nakon prvih 45 minuta igre.

Ekipa Bešiktaša je uspjela samo ublažiti poraz i to u 94. minuti.

Miralem Pjanić je sjajno centrirao sa desne strane, a Montero postavio konačnih 1:2.

Inače, Pjaniću je ovo bila druga utakmica u dresu Bešiktaša i druga asistencija.

Za vikend je debitovao u turskoj Superligi protiv Malatye i asistirao za vodeći gol svoje momčadi.