Petak, 26. Aprila 2024.

Bayern Minhen na otvaranju sezone deklasirao Frankfurt

Bavarci su večeras u gostima deklasirali aktuelnog prvaka Evropske lige ekipu Eintracht Frankfurta sa nevjerovatnih 6:1, a čak pet golova su postigli u prvom poluvremenu.

Da ih izostanak Lewandowskog neće previše pogoditi pokazali su već u prvih pola sata igre kada su golovima Kimmicha u 5., Pavarda u 11. i Manea u 29. minuti susreta stigli do prednosti od 3:0.

Igrala se 35. minuta kada je Musiala pogodio za 4:0, da bi Gnabry u 43. minuti povećao prednost na 5:0.

Uspio je Frankfurt sredinom drugog dijela smanjiti prednost Bavaraca na 1:5, ali onda u 83. minuti Musiala svojim drugim golom pogađa za 6:1, što će ispostaviti i konačnim rezultatom utakmice.

Pravo je pitanje kako će se sa ovakvim Bayernom nositi ostali bundesligaši kada je aktuelni osvajač Evropske lige na svom terenu primio 6 golova, a postigao samo jedan.

Ključne riječi: , , , ,