Petak, 26. Aprila 2024.

Banjalučani primili gol u 118. minuti: Borac eliminisan od rumunskog Cluja

Banjalučki Borac eliminisan je od rumunskog Cluja u prvom pretkolu kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Borac je večeras u Banjoj Luci nakon regularih 90 minuta igre slavio sa 2:0 (prvi meč 1:3), ali je Cluj u posljednjim minutama drugog produžetka postigao gol i prošao dalje.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, da bi Vranješ u 60. minuti zabio glavom za prednost Borca.

Pet minuta kasnije grčki napadač Moraitis pogađa za 2:0 i odvodi meč u produžetke, s obzirom da od ove sezone više ne važi pravilo gola u gostima.

Mreže su u produžecima mirovale sve do 118. minute, a onda je Chipciu postigao gol i odveo svoju momčad u narednu fazu.

Za ekipu Borca je svih 120 minuta branio U21 reprezentativac BiH Nikola Ćetković (19), njegov kolega iz reprezentacije Amar Begić (20) je zamijenjen u 104. minuti, a treći mladi Zmaj Đorđe Milojević (20) je igrao do 74. minute.

U gostujućem timu priliku za igru nisu dobili bh. internacionalci Mateo Sušić te Daniel Graovac.

Borac takmičenje u Evropi nastavlja u drugom pretkolu Konferencijske lige i za protivnika će imati sjevenoirski Linfield.