Petak, 26. Aprila 2024.

Amer Gojak debitovao za Torino

Amer Gojak (23) danas je odigrao svoju prvu utakmicu za ekipu Torina.

Gojak je igrao od prve minute u meču 1/32 finla Kupa Italije između Torina i Leccea. Torino je nakon produžetaka slavio sa 3:1 i plasirao se u narednu rundu.

Već u šestoj minuti Gojak je u debiju mogao doći do asistencije. Naš reprezentativac je uposlio Bonazzolija, koji iz izgledne pozicije nije uspio zabiti gol.

Gosti su poveli u 22. minuti golom Stepinskog, ali Lyanco u 39. minuti pogađa za 1:1.

S obzirom da je nakon 90 minuta igre rezultat glasio 1:1, uslijedili su produžeci u kojima je Torino postigao dva gola i stigao do trijumfa od 3:1.

Strijelci oba gola bio je Verdi u 109. i 122. minuti.

Gojak je zamijenjen u četvrtoj minuti prvog produžetka, a u 90. minuti zaradio je i žuti karton.