Ponedjeljak, 6. Maja 2024.

Mađari kroz baraž prvi putnici na Euro 2016 u Francusku (FOTO/VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Mađarske prva je ekipa koja je kroz baraž osigurala učešće na smotri najboljih ekipa Starog kontineta. Mađari su večeras u Budimpešti slavili 2-1, nakon što su uzeli minimalnu pobjedu u prvom meču u Norveškoj.

Za vodstvo Mađara pravo remek djelo Tamasa Priskina iz 14. minuta. Napadač Mađarske našao se sam pred trojicom odbrambenih igrača Norveške, i uspio sjajno pogoditi gornji lijevi ugao Nylanda.

Norvežani prijete u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, kada stativu pogađa Even Hovland, nakon centrašuta iz kornera.

Pitanje putnika u Francusku, ekipa Bernda Storcka rješava u 83. minutu kada autogol Markusa Henriksena donosi nedostižnu prednost Mađarskoj od 2-0. Sve što su uspjeli izabranici Per-Mathiasa Hogma jeste gol istog igrača, ovaj put u mreži Mađarske. Henriksen se iskupio tim golom samo četiri minute kasnije.

Naši Zmajevi igraju sutra u Dublinu od 20:45h, nakon zeničkih 1-1, Baždarevićevi momci će tražiti prvo učešće na Evropskom prvenstvu. (Tuzlanski.ba)