Četvrtak, 2. Maja 2024.

U Univerzitetskoj dvorani pred punim tribinama Student deklasirao Orlovik

U Tuzli je jučer odirana prva utakmica finalne serije A1 prvenstva između UKK Student i KK Orlovik Nansi. Pobjedu je u Univerzitetskoj dvorani slavila ekipa Studenta rezultatom 100:73 čime je ostvarila veliku prednost pred uzvratni susret.

Domaći tim je odlično otvorio susret. Na krilima Jakupovića, Golijanina, Hrnčića Tuzlaci nakon prve dionice vode 31:16. I u drugom periodu domaći košarkaši igraju odlučno i efikasno pa se prvo poluvrijeme okončalo rezultatom 54:28.

I u drugom poluvremenu Student drži tempo i povećava prednost iz minuta u minutu, rezultat ide i na plus 31 (61:30) u 23. minuti utakmice. Orllovik u posljednjoj dionici uspjeva smanjiti visoki zaostatak, međutim Tuzlaci su ipak zabilježili uvjerljivu pobjedu rezultatom 100:73.

Najefikasniji kod Studenta bili su Jakupović 27, Hrnčić 23, Golijanin 18, Tanasilović 13 i Krajinić 10 poena. Kod Orlovika Emir Preldžić 17, Jones 19 i Mehić 15 poena.