Četvrtak, 2. Maja 2024.

U neizvjesnoj završnici Sparsi savladali Slobodu rezultatom 59:60 (FOTO)

Nakon poraza u Širokom Brijegu košarkaši Slobode na domaćem terenu u okviru 14. Kola dočekali su neporaženu ekipu Sparsa.

Pred oko 1.500 gledalaca košarkaši Slobode su u velikoj dvorani Mejdana veoma dobro otvorili susret a prednost je iz minuta u minut postajala sve veća. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 33:23.

U nastavku Sparsi igraju dosta bolje, anuliraju prednost izabranika Damira Mulaomerovića i dovode utakmicu u neizvjesnu završnicu.

U završnici Sparsi su uspjeli savladati košarkaše Slobode i ostati jedina neporažena ekipa u dosadašnjem dijelu prvenstva.

• sloboda-spaarsi
  • Najbolji u redovima Slobode bili su Hrnčić sa 13 poena, Petrić sa 12 i Hasandić sa 10 poena. U redovima Sparsa bolji od ostalih bili su Josipović sa 16, Bulić sa 15, Atić 11 i Nikolić sa 10 poena.

Prvo vodstvo na utakmici ekipe Sparsa ujedno je bio i konačan rezultat utakmice, gosti iz Sarajeva slavili su pobjedu rezultatom 59:60