Petak, 3. Maja 2024.

Pogledajte odlično izdanje Muse protiv Barcelone, proglašen je i igračem utakmice

Među velikim protagonistima španskog košarkaškog Clasica između Barcelone i Reala iz Madrida (97:82) jedan je zablistao iznad svih.

Bio je to Džanan Musa koji je, iako nije uspio spriječiti poraz svog tima, odigrao svoju najbolju utakmicu kao igrač “Kraljevskog kluba” upravo u Palau Blaugrani.

Meč je završio sa statističkim indeksom od 33 boda.

Vezano | Džanan Musa najefikasniji u velikom derbiju Barcelone i Reala

To ga čini najboljim (MVP) igračem 27. kola košarkaškog prvenstva Španije. To je priznanje koje je već osvojio pet puta prije, a sve prošle sezone noseći dres Rio Breogana.

Bosanskohercegovački reprezentativac je ovom prilikom bio najbolji strijelac susreta.

Postigao je 24 poena uz visoke postotke šuta. Imao je realizaciju 5 od 7 za dva poena, 2 od 3 za tri i 8 od 10 sa slobodnih bacanja.

Imao je još pet skokova i tri asistencije.

Sa dvije osvojene lopte i sedam izborenih prekršaja zatvorio je statistiku koja ga je dovela statusa MVP-a kola.

Kako je igrao 23-godišnji Bišćanin možda najbolje opisuje tekst u Marci u kojem se navodi “brutalan udar Džanana Muse”.

“Njegov trag na utakmici bio je ogroman, zabio je 14 koševa u nešto više od pet minuta”, navela je Marca.

Na čelu tabele sada su Barcelona i Baskonia sa po 22 pobjede uz pet poraza. Real je sada korak iza, sa omjerom od 21-6.

Musa je u tekućoj sezoni nastupio u svih 27 prvenstvenih utakmica. U tim susretima bilježio je prosjek od 20,3 minute, 14,7 poena, 2,7 skokova i 2,1 asistencija.