Pobjeda u Donjem Vakufu: Košarkaši Slobode u uzbudljivoj završnici savladali Promo

U okviru 13. kola prvenstva BiH za košarkaše u Donjem Vakufu odigrana je izuzetno neizvjesna utakmica u kojoj su više spretnosti i sreće u posljednjim sekundama imali košarkaši Slobode koji su zabilježili pobjedu protiv domaćeg Proma rezultatom 78:75.

Iako su domaći košarkaši susret otvorili sa nekoliko uspjšnih napada i nagovijestili borbenu igru, Sloboda je ipak prvu četvrtinu riješila u svoju korist, na poluvrijeme su izabranici Damira Mulaomerovića otišli su sa 8 poena razlike. Tokom trećeg perioda razlika za gostujući tim bila je i 14 poena, ali onda su prije svih Ervin Li, a zatim i Mustafica, Milanović utakmicu odveli u nezvjesnu završnicu u kojoj su više spretnosti i sreće imali košarkaši Slobode koji su slavili pobjedu rezultatom 78:75.

Kod domaćih bolji od ostalih bili su Ervin Li sa 26 postignutih poena i Milanović sa 19.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Rikić sa 20 (10 skokovia), Gregg 15 i Čampara sa 14 postignutih poena (šest asistencija). (Tuzlanski.ba)