Petak, 26. Aprila 2024.

Nurkić odličan u pobjedi Portlanda protiv Denvera

Na startu ovosezonskog play-offa NBA lige košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su kao gosti Denver Nuggetse 123:109, a sjajnu partiju ponovo je pružio Jusuf Nurkić koji je ostvario double-double učinak.

Blazersi su odigrali sjajan meč, pogotovo u drugom poluvremenu, u kojem su favorizovane domaćine limitirali na samo 48 poena i prije svega zahvaljujući izvanrednoj igri u odbrani, napravili su break na startu play-off serije.

Portland su do pobjede predvodili Damian Lillard s 34 poena i 13 asistencija, a pratili su ga CJ McCollum sa 21, Carmelo Anthony sa 18 i naš Jusuf Nurkić koji je za 33 minute provedene na parketu ubacio 16 poena, a ostvario je i 12 skokova, 5 asistencija i jednu blokadu.

Denveru nije pomogla ni sjajna partija Nikole Jokića koji je postigao 34 poena uz 16 skokova, dok je zapažen bio i Michael Porter Jr. sa 25 ubačaja.