Lakši trening: Srbija furiozno najavila velike domete na Mundobasketu (FOTO)

Košarkaška reprezentacija Srbije očekivano je i ubjedljivo slavila protiv Angole na otvaranju Mundobasketa koji je danas počeo u Kini. Izabranici Aleksandra Đorđevića nadigrali su afričku selekciju rezultatom 105:59 (29:20, 21:12, 28:15, 27:12).

Srbija je od početka izdominirala, pogotovo u napadačkoj igri, pa je već do poluvremena bilo jasno da će odnijeti pobjedu u ovom duelu. Nakon dva perioda bilo je 50:32.

U nastavku susreta Srbija je nastavila sa dobrom igrom. Njihova prednost se konstatno povećavala pa i ne čudi da su na kraju slavili izuzetno ubjedljivo sa 46 razlike.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 24 poena, a pratili su ga Nikola Milutinov i Nikola Jokić sa po 14. U redovima Angole 15 koševa dao je Carlos Morais, a 10 Leonel Paolo. (Tuzlanski.ba/Foto: FIBA)