Četvrtak, 9. Maja 2024.

Košarkašice SAD-a postale svjetske prvakinje

SAD je u finalu bila bolja od Španije, treće mjesto osvojila je Australija, a Srbija je završila osma.

Košarkašice Sjedinjenih Američkih Država (SAD) postale su prvakinje svijeta, odnosno odbranile su titulu najboljih na planeti na prvenstvu odigranom u Turskoj.

I u večerašnjem finalnom susretu Amerikanke su bile superiorne, dominirale većim dijelom meča, te u konačnici bez ikakvih problema savladale reprezentaciju Španije, rezultatom 77:64.

Najefikasnija u slavljeničkom timu bila Moore sa 18 poena, dok je Whalen postigla 12, Griner 11, Charles i Augustus po 10 poena.

Bronzanu medalju osvojila je selekcija Australije, koja je u tzv. malom finalu pobijedila Tursku – 74:44.

U ostalim današnjim utakmicama za plasman, u meču za petu poziciju Kanada je bila bolja od Kine (61:53), dok je u duelu za sedmo mjesto Francuska pobijedila Srbiju (88:74). (Agencije)