Četvrtak, 2. Maja 2024.

Košarkaši Slobode u Mejdanu savladali Promo

Košarkaši Slobode u Mejdanu dočekali su ekipu Proma iz Donjeg Vakufa u 11. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine, te slavili pobjedu rezultatom 90:72.

Iako je promo bolje otvorio susret domaći tim u završnici prve četvrtine serijom poena dolaze do prednosti od devet razlike (29:20).

U drugom periodu gosti igraju znano bolje pa do kraja poluvremena stiču blagu prednost i na odmor odlaze sa vodstvom 47:40.

Košarkaši Slobode do izjednačenja dolaze kod rezultata 54:5 a  četvrti period ulazi se rezultatom 67:60 za domaći tim.

U posljednjoj četvrtini odlična igra Slobode. Do kraja utakmice Tuzlaci povećavaju prednost i utakmicu mirno privode kraju za sedmu pobjedu u prvenstvu BiH.

Kod Slobode najefikasniji bio je Jakupović sa 18 poena, Sejfić i Strong Moore postigli su 14, a nigerijac Eke 13. Petojević je kod gostiju bio najefikasniji sa 17 poena, dok je Punter postigao 16.  (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)